Umiejętności w CV. Co wpisać, aby dostać pracę? Sprawdzone przykłady.

Umiejętności w CV to jedna z ważniejszych rubryk. Zobacz jak opisać w CV umiejętności, żeby dostać telefon od rektutera. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak opisać i zaakcentować kwalifikacje zawodowe, ten przewodnik jest właśnie dla Ciebie.

Jeśli chcesz mieć gwarancję, że Twoje CV wyróżni się na tle innych aplikantów, to zachęcamy do skorzystania z naszych gotowych szablonów CV, które podkreślą Twoje umiejętności. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

Spójrzmy prawdzie w oczy.

Na większość ogłoszeń o pracę pracodawca dostaje setki CV.

Pewnie teraz myślisz:

Czy mogę w ogóle konkurować z tyloma innymi kandydatami? Czy wpisanie umiejętności do CV pomoże mi zdobyć pracę?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość:

Jeśli dobrze opiszesz w CV umiejętności, możesz dostać tą pracę. Pytanie brzmi tylko: jak tego dokonać?

W tym artykule pokażę Ci jak skutecznie opisać umiejętności w CV. Te oraz inne przydatne informacje odnośnie umiejętności do CV odnajdziesz w dalszej części artykułu. Zapraszam do czytania!

Uwaga: jeśli szukasz pracy, zobacz jak napisać CV i list motywacyjny. Tutaj możesz zobaczyć jak napisać CV po angielsku. Więcej artykułów odnośnie rekrutacji znajduje się na naszym blogu.

1

Czy dodać sekcję umiejętności w CV?

Jak najbardziej!

Zdradzę Ci pewien sekret: 99% kandydatów skupia się tylko na dwóch sekcjach w CV: wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Dlatego czytając ten artykuł jesteś w dużo lepszej pozycji niż inni – dowiesz się jak właściwie opisać kompetencje zawodowe. Kompetencje miękkie i twarde warto zamieścić w dobrze widocznym miejscu CV – np. z prawej strony życiorysu, żeby potencjalny pracodawca od razu zobaczył jakie korzyści wynikną z zatrudnienia właśnie Ciebie.

2

Jak opisać umiejętności w CV?

Większość kandydatów traktuje kwalifikacje zawodowe po macoszemu, wpisując do CV umiejętności, które są już wyświechtanymi fraza,mi. Inni starają się przekazać jak najwięcej informacji, w nadziei, że pracodawcy być może coś się spodoba. Każde z tych podejść jest błędne, tym bardziej, że standardowo rekruter poświęce 40 sekund na ocenę CV. Zbędne informacje nie zadziałają na Twoją korzyść.

Uwaga: Jeśli szukasz pracy w międzynarodowej firmie, ale Twój angielski pozostawia nieco do życzenia, zamów darmowy moduł kursu angielskiego, który pomoże Ci przejść cały proces rekruracji po angielsku krok po kroku. Moduł kursu można zamówić tylko po wypełnieniu krótkiej ankiety, która powstała po to, by ten kurs odpowiadał właśnie Twoim potrzebom. Link: zamów bezpłatny moduł kursu.

Jakie umiejętności w CV powinieneś wpisać?

Wpisz do CV tylko takie kwalifikacje zawodowe, które zostały wspomniane w ofercie o pracę. Otwórz jeszcze raz ogłoszenie o pracę i, pisząc życiorys, odnieś się do wszystkich pozycji. Spójrzmy czego może poszukiwać pracodawca na poniższym przykładzie.

Szukasz profesjonalnych wzorów CV i dopasowanych listów motywacyjnych, które Cię wyróżnią spośród innych kandydatów? Szablony CV i LM są gotowe ściągnięcia w formacie word i do zapisania w formacie PDF.

Przykład umiejętności do CV

Oto, jakie kompetencje zawodowe wyszczególnił pracodawca:

Jak widzisz, standardowe prawo jazdy czy znajomość pakietu MS Office nie będzie tutaj atutem. Natomiast w docelowym dziale poszukują osoby, która potrafi zarządzać zespołem i projektami, może się wykazać znajomością procedury należytej staranności (KYC), a także włada angielskim i rosyjskim.

Co zrobić, jeśli nie posiadasz żadnej z kompetencji, które są wyszczególnione w ogłoszeniu u pracę?

Przejrzyj inne ogłoszenia o pracę na to samo lub podobne stanowisko. Zobacz jakie kwalifikacje zawodowe są pożądane przez inne firmy, dzięki czemu nie będziesz mieć trudności z wpisaniem do CV umiejętności. Możesz także poszukać opisu stanowiska w wyszukiwarce, dzięki czemu będziesz wiedzieć jakie kompetencje zawodowe są pożądane przez firmę, do której aplikujesz.

3

Czego nie wpisywać do umiejętności do CV?

Jeśli określasz daną umiejętność jako biegłą (np. znajomość angielskiego), to powinieneś się spodziewać, że pracodawca zechce ją zweryfikować. Coraz więcej miejsc pracy wymaga płynnej znajomości angielskiego, dlatego większość kandydatów twierdzi, że świetnie opanowała angielski. Jednak nic nie razi tak rekrutera jak wpisanie w CV “angielski na poziomie C1” i… podstawowe błędy gramatyczne po angielsku lub ubogie czy nieodpowiednie słownictwo.

Jeśli korzystasz z naszej usługi poprawiania/pisania CV po angielsku, taka sytuacja się nie zdaży, bo Twoje CV zostanie sprawdzone przez native speaker’a angielskiego.

Chcesz się wyróżnić bezbłędnie napisanym CV po angielsku?
Oszczędź czas i zamów napisanie lub sprawdzenie dokumentu przez native speaker’a. Szybkie terminy realizacji.

4

Przykładowe umiejętności do CV:

Teraz już wiesz jakie umiejętności dodać i czego unikać. Opisując kwalifikacje zawodowe, staraj się dodać jak najwięcej liczb, procentów i faktów. Jeśli chcesz się pochwalić znajomością języka, opisz poziom znajomości (np. angielski na poziomie C2). Zamiast pisać, że jesteś osobą komunikatywną, pochwal się, że prowadziłeś szkolenia ze sprzedaży. Dodaj informację ile czasu je prowadziłeś i ilu uczestników brało w nich udział. Może możesz się pochwalić wysoką oceną z ankiet satysfakcji uczestników?

Kwalifikacje zawodowe przykłady

  • Zarządzanie międzynarodowym zespołem (+ 20 osób)
  • Zarządzanie projektami marketingowymi (budżet do 300.000 zł)
  • Umiejętności sprzedażowe (ponad 20 podpisanych kontraktów w przeciągu pół roku. Średni budżet kontaktu to 35.000 zł)
  • Bardzo dobra znajomość Javy (5 lat doświadczenia) i MongoDB
  • Prowadzenie szkoleń (200 godzin w przeciągu roku)

Umiejętności w CV nie zawsze można opisać za pomocą liczb, tym bardziej, jeśli dopiero rozpoczynasz swoją karierę zawodową. Możesz jednak dopisać inne szczegółów, które Cię wyróżnią od reszty:

Bardzo dobra znajomość Javy (Java 11, znajomość frameworku Spring i JEE)

5

Kwalifikacje zawodowe przykłady po angielsku

Umiejętności po angielsku przetłumaczymy jako (Key) Skills. Ewentualnie możesz też dodać sekcję Awards (nagrody).

Przykładowe kwalifikacje zawodowe po angielsku

Thorough working knowledge of sales current (Developed and adhered to a strategy to increase sales by 30%)

Deep understanding of how to streamline business operation (Managed all business operations including 100+ employees)

Excellent at analyzing team strengths (Managed a 10-person team)

Tak jak musisz dopasować swoje CV pod konkretnego pracodawcę, tak za każdym razem powinieneś odpowiednio zmienić sekcję umiejętności. Szczegółowe opisanie w CV umiejętności nie zajmie Ci to wiele czasu, a dzięki temu rekruter dużo chętniej zaprosi na rozmowę właśnie Ciebie.

Jak skutecznie opisać umiejętności w CV? Które kwalifikacje zawodowe warto wyróżnić? Mam nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na wszystkie Twoje pytania. Na naszej stronie znajdziesz artykuły z poradami dotyczącymi pisania CV i rekrutacji.

Zapisz się do newslettera

Nadaj tempa swojej karierze dzięki poradom i wskazówkom od ekspertów od języka angielskiego i rozwoju kariery zawodowej.

Aktualizowano 21.04.2020

Potrzebujesz umówić się symulację rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? Musisz szybko przetłumaczyć/sprawdzić dokumenty rekrutacyjne po angielsku? Potrzebujesz innej pomocy w zakresie angielskiego? Napisz lub zadzwoń do nas.

Krótki czas oczekiwania - dostępne terminy nawet tego samego dnia. Możliwość zapisu między 8.00-21.00, także w weekendy i święta.