Native speaker – kim jest, jak uczy, gdzie go znaleźć

1

Kim jest native speaker

Kim jest native speaker? W jaki sposób uczy angielskiego? Czy jest on odpowiednim nauczycielem? Nauka z nativem może być ciekawym doświadczeniem, dlatego dzisiejszy artykuł jest poświęcony właśnie native speakerom angielskiego.

W naszym poradniku zobaczysz:

“Native speaker”, “angielski native speaker”, czy “native speaker Warszawa” to bardzo popularne hasła wpisywane przez Polaków do najpopularnieszej przeglądarki. Zapotrzebowanie na native speakera angielskiego zdaje się być bardzo duże, stąd wiele osób zadaje sobie następujące pytania: kto to jest ten native speaker? W jaki sposób native speaker prowadzi kurs angielskiego? I w końcu: gdzie go znaleźć? Jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

“Native speaker” nie ma dobrego odpowiednika w języku polskim. Być może jest to związane z tym, że trudno o elegancko brzmiący polski odpowiednik. Jeśli chcemy przetłumaczyć “angielski native speaker” na polski, to wyjdzie nam… rodzimy użytkownik języka angielskiego. Innymi słowy, jest to osoba, której językiem ojczystym jest właśnie angielski. Native speaker angielskiego posługuje się angielszczyzną od dziecka, mówi więc płynnie i pewnie. Dlatego też mówi się, że nauka angielskiego z native speaker, choćby za pomocą takiej platformy jak Pomoc w Angielskim, przynosi dużo lepsze rezultaty niż z polskim nauczycielem. Któż lepiej miałby nas nauczyć języka, niż native speaker? Przyjrzyjmy się więc jak angielski native speaker podchodzi do nauki angielskiego.

2

Jak uczy angielski native speaker

Czy nauka angielskiego pod okiem native speakera jest rzeczywiście lepsza?

Odpowiedzmy sobie najpierw na inne pytanie.

Czy pamiętasz szkolną naukę angielskiego? Wybieranie odpowiedzi a, b, c lub d? Wypełnianie luk w tekście? Albo wkuwanie tzw. drugiej czy trzeciej formy czasownika? Nauka angielskiego w polskiej szkole polega na wypełnianiu ćwiczeń i pisaniu listów lub w najlepszym razie wypracowań na nieistotne tematy. Wielu dorosłych świetnie posługuje się językiem pisanym, jednak gdy na ulicy podchodzi angielski native speaker i prosi o pomoc, trudno przełamać barierę językową. A zwłaszcza gdy native speaker pochodzi z dalekiej Szkocji, czy Irlandii, gdzie angielski wcale nie brzmi jak na nagraniu maturalnym z języka angielskiego.

Jak dzieci uczą się mówić? Zanim zacznie mówić pełnymi zdaniami, pozna najpierw wiele słów. Dzieci nie zastanawiają się jaka jest trzecia forma czasownika, tylko po prostu mówią. Dobry angielski native speaker będzie tak prowadzić lekcje, że uczeń będzie czuć komfortową atmosferę, w której może się swobodnie wypowiedzieć, a dopiero pod koniec lekcji zwróci uwagę na jeden czy dwa bardziej poważne błędy i przećwiczy najważniejsze aspekty gramatyki, zamiast wypunktowywać błąd po błędzie, co tylko zniechęci ucznia do wypowiadania się w języku angielskim.

Rozmawiając z native speakerem nie możemy wtrącić polskich słówek, czy zwrotów idiomatycznych. Nie możemy też dosłownie tłumaczyć idiomów z polskiego na angielski, bo nasz nauczyciel po prostu nas nie zrozumie. Naturalnie więc jesteśmy zmuszeni, żeby zmienić swój sposób komunikacji i zacząć mówić tak, jak mówią rodzimi użytkownicy angielskiego. Teraz już chyba rozumiesz czemu tak wiele Polaków wpisuje w wyszukiwarkę “angielski native speaker”, czy “native speaker Warszawa”.

3

Plusy nauki angielskiego z native speaker

Nauka angielskiego z native speakerem jest idealnym sposobem na przełamanie bariery językowej. Po pierwsze, lekcje z nativem umożliwiają kontakt z “żywym” językiem, używanym w krajach anglojęzycznych, a nie tylko w książkach. Po drugie, nauka angielskiego z nativem pomoże Ci lepiej przyswoić poprawny akcent. Native speaker, w przeciwieństwie do wielu polskich nauczycieli, zwraca uwagę na poprawny akcent i poprawia wymowę uczniów. Ponadto, lekcje z nativem zapoznają Cię z realiami życia w kraju anglojęzycznym. Nauka angielskiego z nativem to świetny sposób żeby dowiedzieć się czegoś nowego o odmiennej kulturze. Czy wiesz, że gdybyś codziennie zwiedzał jedną plażę w Australi, to zobaczenie wszystkich plaż zajęłoby Ci 27 lat? Takich czy innych ciekawostek możesz dowiedzieć się od native speakera podczas zajęć online. Umożliwia to m.in. platforma Pomoc w Angielskim.

4

Native speaker Warszawa i online – jak go znaleźć

Korzyści wynikających z nauki z native speakerem lub z dwujęzycznym konsultantem językowym jest wiele. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy swobodnie wypowiadasz się po angielsku, warto osobiście poznać korzyści nauki z nativem. Jeśli chcesz znaleźć kompetentnego nauczyciela nativa, warto wpisać np. native speaker Warszawa w wyszukiwarkę i sprawdzić referencje nauczyciela. My ze swojej strony polecamy platformę do nauki angielskiego Pomoc w Angielskim, gdzie referencje naszych nauczycieli są dostępne na życzenie. Zapisz się już dziś i zobacz jak Twoi znajomi i współpracownicy zachwycą się Twoją znajomością angielskiego!

Zapisz się do newslettera

Nadaj tempa swojej karierze dzięki poradom i wskazówkom od ekspertów od języka angielskiego i rozwoju kariery zawodowej.

Aktualizowano 15.02.2021

Potrzebujesz umówić się symulację rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? Musisz szybko przetłumaczyć/sprawdzić dokumenty rekrutacyjne po angielsku? Potrzebujesz innej pomocy w zakresie angielskiego? Napisz lub zadzwoń do nas.

Krótki czas oczekiwania - dostępne terminy nawet tego samego dnia. Możliwość zapisu między 8.00-21.00, także w weekendy i święta.