CV po angielsku: wzór, szablon, przykłady, zwroty

Szukasz pracy za granicą? A może aplikujesz do międzynarodowej korporacji, w której musisz się wykazać swoim angielskim? Jeśli chcesz zobaczyć wzór CV po angielsku, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego jak wygląda poprawny format angielskiego życiorysu, jakich błędów nie popełniać, a także zobaczysz przykłady CV po angielsku.

1

CV po angielsku - nie popełniaj tych błędów

Jeśli pragniesz dostać się do wymarzonej firmy, Twoje CV nie powinno być napisane bezbłędnym angielskim. Ponadto, dobre CV powinno być napisane pod konkretnego pracowawcę. Przygotowanie jednego CV wydaje się być kuszącym rozwiązaniem, jednak w praktyce jest ono zgubne. Dlaczego? Zanim Twoje CV trafi do rekrutera, trafi ono do systemu aplikacyjnego dla firm. Jeśli Twoje CV nie będzie zawierało odpowiednich słów kluczowych (dopasowanych do konkretnego stanowiska), system natychmiast odrzuci Twoje CV.

Przygotowanie CV po angielsku to przepustka do Twojej kariery. Jeśli chcesz mieć CV napisane lub sprawdzone przez native speaker’a, skontaktuj się z nami.
2

CV po angielsku wzór

Ciekaw jesteś jak prezentuje się poprawnie napisane CV? Oto jak wygląda przykładowy wzór życiorusu project managera w IT

3

Dane osobowe

Jedyne dane, którymi zainteresowany jest przyszły pracodawca to:

  • Imię i nazwisko
  • Numer telefonu
  • Adres e-mail
  • Aktualny adres

Ewentualnie możesz jeszcze dodać profil na LinkedInie (szczególnie, jeśli masz na nim jakieś referencje), tudzież link do portfolio czy profilu na portalach społecznościowych (jeśli szukasz pracy w marketingu).

CV po angielsku wzór danych osobowych

4

Podsumowanie zawodowe w CV po angielsku

Podsumowanie, czyli inaczej Career Summary lub Professional Summary. Co prawda ta rubryczka nie jest wymagana w polskim CV, jednak jest ona normą w anglojęzycznym świecie. Ponieważ podsumowanie znajduje się na górze życiorysu, powinieneś przemyśleć co w nim zawrzeć, żeby od razu przykuć uwagę rekrutera i przekonać go do siebie.

Jak napisać profesjonalne podsumowanie?

Po pierwsze, należy je umieścić tuż pod danymi kontaktowymi i odpisać w paru zdaniach Twoje doświadczenie oraz Twoje kluczowe osiągnięcia.

CV po angielsku wzór podsumowania

An enthusiastic professional with 5+ years of experience in Java development. I have an eye for details and thrive in team settings.

5

Umiejętności

Umiejętności należy przetłumaczyć jako Skills i umieścić tuż pod Career Summary. Warto podać zarówno miękkie, czyli związane z Twoimi cechami charakteru jak i twarde umiejętności, najlepiej poparte odpowiednimi certyfikatami.

6

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe w angielskim życiorysie możesz przetłumaczyć jako Employment lub Work Experience. Pod nazwą stanowiska można w paru słowach opisać kluczowe obowiązki i osiągnięcia oraz napisać parę słów o firmie, zwłaszcza, jeżeli pracowałeś dla polskiej firmy, która nie jest znana na rynku zagranicznym. Zanim przystąpisz do spisywania swoich obowiązków, przyjrzyj się wymaganiom wobec kandydata w Twojej wymarzonej firmie, dzięki czemu wyłuszczysz w pierwszych paru punktach to, czego oczekuje od kandydata pracodawca. Im więcej dodasz konkretów do Twojego CV po angielsku, w tym lepszym świetle się prezentuje Twoja kandydatura. Dlatego też warto poprzeć swoje osiągnięcia procentami czy liczbami.

7

Edukacja

Edukację tłumaczymy jako Education. Jeśli chcesz się pozytywnie wyróżnić w tej sekcji, warto żebyś wspomniał z jakim rezultatem ukończyłeś studia (w brytyjskim systemie edukacji kierunek ukończony z wyróżnieniem tłumaczymy na 1:1 albo First-class Honours, drugi najlepszy wynik to Upper second-class honours, czyli 2:1). W tej sekcji można także pochwalić się przynależnością do stowarzyszeń czy kół naukowych.

CV po angielsku wzór edukacji

8

Klauzula

Gdy aplikujesz do za granicę, nie ma potrzeby umieszczania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jeśli aplikujesz do międzynarodowej firmy w Polsce, wystarczy przetłumaczyć klauzulę.

9

CV po angielsku - wzór

10

CV po angielsku zwroty

Tabelka zwrotów

elementarypodstawowy
pre-intermediateśrednio-zaawansowany
intermediateśrednio-zaawansowany
advancedzaawansowany
fluentpłynny
proficientbiegły
resourcefulpomysłowy
imaginativeobdarzony wyobraźnią
pro-activeproaktywny
versatilewszechstronny
respectedpoważany
adaptablepotrafiący się przystosować

Zapisz się do newslettera

Nadaj tempa swojej karierze dzięki poradom i wskazówkom od ekspertów od języka angielskiego i rozwoju kariery zawodowej.

Aktualizowano 08.04.2020

Potrzebujesz umówić się symulację rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? Musisz szybko przetłumaczyć/sprawdzić dokumenty rekrutacyjne po angielsku? Potrzebujesz innej pomocy w zakresie angielskiego? Napisz lub zadzwoń do nas.

Krótki czas oczekiwania - dostępne terminy nawet tego samego dnia. Możliwość zapisu między 8.00-21.00, także w weekendy i święta.